«Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу»

Економічні та промислові можливості шахтарських міст Донбасу через енергоефективність і розвиток відновлюваних джерел енергії

 

Проект “Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу” підтримує зацікавлених сторін регіону в розробці рекомендацій та заходів для сталого енергетичного переходу до відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Проект ґрунтується на сильних сторонах та конкретних потребах шахтарських міст Донбасу, їх мешканців та всіх зацікавлених сторін. При цьому беруться до уваги світові тренди низьковуглецевого розвитку, технологічних інновацій та індустріальний потенціал регіону.

Загальна мета – налагодження діалогу між місцевими та регіональними представниками (влади, громадськості, бізнесу, науки та інших зацікавлених сторін) задля спільного визначення потреб та вироблення рішень щодо сталої енергетичної трансформації Донбасу.

Зацікавленим сторонам та виконавцям рішень буде надана експертна допомога з інших регіонів України, Києва та Німеччини. Напрацьовані в результаті проекту конкретні рекомендації будуть сформульовані та висвітлені на різних рівнях прийняття рішень (регіональному, національному та міжнародному). Також проект має на меті дати поштовх розробці конкретного модельного проекту.

Потреба: В Україні вже відбувається енергетичний перехід, світові та європейські тренди у галузі розвитку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності є очевидними. Крім того, видобуток вугілля на Донбасі є значним навантаженням на державний бюджет України через великі щорічні дотації.

Тим не менш, залишається відкритим питання щодо типу інвестицій в енергетику та промисловість регіону після завершення воєнних дій. Інвестиції в стару вугільну економіку – на противагу глобальним тенденціям – можуть зашкодити середньо- та довгостроковим перспективам розвитку Донбасу, адже в цьому разі він не зможе конкурувати з більш інноваційними регіонами Європи та світу.

Наразі молоді спеціалісти майже не мають альтернатив роботі на шахтах, тому вимушені виїжджати в інші регіони України або за кордон. Ця складна ситуація може бути змінена шляхом напрацювання нових та сучасних пропозицій розвитку, включаючи енергоефективність, відновлювані джерела енергії та індустріальні інновації.

Цільова аудиторія та формати роботи: Представники з 6 шахтарських міст (місцева влада, громадськість, бізнес, медіа тощо) та представники регіонального рівня (Донецька ОДА, Торгово-промислова палата, ВНЗ тощо) працюють разом для визначення потреб, розробки ідей та пропозицій для сталого енергетичного переходу. Зацікавленим сторонам пропонується аналіз міжнародного досвіду регіонального розвитку вугільних областей, навчальні поїздки до Німеччини та інших регіонів України, підтримка міжнародних експертів. Проектом враховуються існуючі регіональні плани розвитку, професійний потенціал внутрішньо переміщених осіб, процеси децентралізації на місцях.

Проект реалізується громадськими організаціями: Центром екологічних ініціатив “Екодія” (Київ, Україна), Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” (Донбас/Київ, Україна) та Germanwatch (Берлін/Бонн, Німеччина) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через bengo / Engagement Global.

Більше інформації тут

Тематичні публікації та матеріали

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×