Про нас

Історія організації:

Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива»
(ЛОПЦ «Альтернатива») заснований в 2013 році у м. Алчевську Луганської області.

Громадська організація здійснювала свою діяльність в сфері захисту прав споживачів послуг водопостачання та трудових прав робітників комунального підприємства «Алчевськпастранс»; надавала правову допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків в питаннях протидії монополістам у сфері постачання послуг; здійснювала громадський контроль за недопущенням порушень в сфері природоохоронного законодавства.

В 2014 році у зв’язку з бойовими діями та подальшою окупацією міста, члени організації були вимушені залишити Алчевськ та переїхати до м. Київ.

Наша місія

Підтримка становлення і розвитку демократичних інститутів в Україні через розвиток громадянського суспільства; зменшення впливу негативних наслідків збройного конфлікту на цивільне населення.

Пріоритетні напрямки діяльності

Документування фактів порушень прав людини в ході бойових дій на Донбасі, залучення представників громадянського суспільства до діалогу з метою наближення миру і злагоди; участь в дослідженнях, пов’язаних із доступом до правосуддя в умовах збройної агресії РФ, труднощами в розслідуванні воєнних злочинів.

Проєкти ЛОПЦ “Альтернатива”

«Моніторинг та аналіз наслідків прийняття Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»
«Застосування заборонених міжнародним гуманітарним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних об’єктів охорони здоров’я»
«Участь громадськості в процесі документування порушень прав людини на Донбасі, формування структури документаторів»
Організація міжнародної спостережної моніторингової місії «Документування порушень прав людини на Сході України»
«Моніторинг, документування порушень та захист прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України»
«Дослідження впливу збройного конфлікту на реалізацію соціальних прав громадян похилого віку»
«Моніторинг застосування у збройному конфлікті на Сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами щодо об'єктів інфраструктури і комунікацій, необхідних для виживання цивільного населення»
Субпроєкт «Притягнення до кримінальної відповідальності за воєнні злочини на Донбасі» в рамках діяльності Платформи CivilM+ (проєкт «Діалог за взаєморозуміння та право: європейські НГО разом за подолання конфлікту на Донбасі»)

Проекти, в яких ЛОПЦ “Альтернатива” виступала партнером

«Документування порушень прав людини, пов`язаних із незаконним позбавленням свободи в зоні збройного конфлікту на Сході України», реалізований Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі»
«Спроможність української судової системи задовольняти потребу в правосудді в умовах збройного конфлікту на Сході України», напрямок: моніторинг судових засідань та матеріально-технічного стану судів в Донецькій та Луганській областях
«Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу». Економічні та промислові можливості шахтарських міст Донбасу через енергоефективність і розвиток відновлюваних джерел енергії
«Моніторинг та захист прав засуджених, які знаходяться в ОРДЛО»

Донори та міжнародні партнери

Відгуки про співпрацю

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×