«Моніторинг застосування у збройному конфлікті на Сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами щодо об’єктів інфраструктури і комунікацій, необхідних для виживання цивільного населення»

Одним із злочинів в міжнародному кримінальному праві є застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародними договорами.

Стаття 54 Протоколу I передбачає захист об’єктів, необхідних для виживання цивільного населення, зокрема, заборонено піддавати нападу або знищувати, виводити або доводити до непридатності об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення, такі як … споруди для забезпечення питною водою і запаси останньої.

Об’єкти критичної інфраструктури життєзабезпечення цивільного населення складаються з установок і споруд, що містять небезпечні сили , які не повинні ставати об’єктом нападу навіть у тих випадках, коли такі об’єкти є військовими об’єктами, якщо такий напад може викликати вивільнення небезпечних сил і наступні тяжкі втрати серед цивільного населення (ч .1 ст. 56 Протоколу I).

У Донецькій і Луганській області під час активної фази військових дій зафіксовані численні випадки руйнувань об’єктів інфраструктури і комунікацій – газопроводів, електромереж, систем водопостачання.

Мета проекту:
– задокументувати факти застосування у збройному конфлікті на Сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами, в частині нападів на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення.

В межах проектної діяльності проведено 34 глибинних інтерв’ю, надіслано 37 інформаційних запитів та звернень, проаналізовані відкриті джерела, що стосуються об’єктів дослідження.

Підготовлено звіт.

f(12)

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×