«Документування порушень прав людини, пов`язаних із незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на Сході України»

В червні – жовтні 2015 року ЛОПЦ «Альтернатива» приймав участь у проекті «Документування порушень прав людини, пов`язаних із незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на Сході України», що був реалізований Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» спільно з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за сприяння Гельсінського Фонду з прав людини (Варшава).

Метою даного проекту було документування фактів порушень прав людини, пов’язаних з незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на сході України, з метою їх подальшого розслідування в національних інстанціях, а також в інститутах міжнародної юрисдикції.

Членами правозахисного центру було опитано 35 осіб (свідків або жертв), постраждалих в ході конфлікту. В рамках проекту організації-члени спільно здійснили збір свідчень понад 150 осіб, що перебували у незаконних місцях несвободи, підконтрольних так званим Луганській і Донецькій народним республікам.

За результатами проведеної роботи члени Коаліції підготували моніторинговий звіт про порушення прав людини у незаконних в’язницях, а також розробили рекомендації щодо розслідування та припинення виявлених порушень прав людини, привернення уваги міжнародної громадськості до описаних проблем і притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×