Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях у жовтні 2022 року (частина друга)

14.11.2022

В жовтні 2022 року українська армія почала активні дії зі звільнення Херсонщини від російських загарбників, змусивши окупаційні війська відступати на лівий берег Дніпра.

Під час відступу російські військові розграбували медичні заклади та аптеки, викравши обладнання й медикаменти, вивезли транспортні засоби, що перебували у комунальній власності, демонтували та вивезли обладнання вишок стільникового зв’язку, здійснювали розграбування підприємств. Свою втечу російські війська назвали «евакуацією».

Залишається складною гуманітарна ситуація в окупованих регіонах, що постраждали від військової агресії з боку РФ. Так, на порозі зими у Маріуполі все ще є мешканці, які змушені жити у зруйнованих будинках без тепла, світла та води. У Рубіжному та Станиці Луганській окупаційна влада намагається створити «маневрений житловий фонд», формування

якого проводитиметься виключно за рахунок зламування житлових приміщень, в яких ніхто не проживає.

Протягом війни на захоплених територіях російська влада проводить активну роботу з депортації та незаконного усиновлення українських дітей. Переважно це діти, які проживали в будинках-інтернатах, прийомних сім’ях, а також чиї батьки загинули під російськими обстрілами.

Триває насильницька русифікація населення окупованих регіонів. У селі Мангуш Маріупольського району видано перші паспорти РФ маріупольцям. Окупаційна адміністрація Мелітополя анонсувала, що з 30 жовтня всі мешканці, які проживають у захоплених населених пунктах Запорізької області, автоматично стають громадянами РФ.

ЛОПЦ «Альтернатива» продовжує відстежувати ситуацію на тимчасово непідконтрольній території України внаслідок російської збройної агресії.
Більш детальну інформацію з оглядом подій у період з 16 по 31 жовтня 2022 року зведено у бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску:
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– терор російської армії та окупаційних адміністрацій;
– депортація українських дітей;
– мобілізація на захоплених територіях;
– пропаганда та насильницька русифікація;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×