Окупанти намагаються заборонити обіг української гривні, здійснюючи масові рейди по торгових об’єктах, але обіг гривні не припиняється.
Остерігаючись проявів української ідентичності серед місцевого населення, російські окупанти стали активніше шукати представників опору. Проводяться рейди в місцях масового скупчення людей, перевіряються мобільні телефони. В Криму проведено обшуки й арешти кримських татар. В школах для виявлення проукраїнської позиції перевіряються гаджети дітей.
Через велику кількість поранених окупантів погіршується ситуація в медичній сфері. На базі працюючих стаціонарів розгорнуті військові госпіталі. Як наслідок – скорочено прийом громадян профільними спеціалістами, в стаціонарах не вистачає ліжко-місць для цивільних осіб.
Особливу увагу окупаційна влада приділяє роботі з дітьми та підлітками. Учнів змушують вчити слова гімну РФ для співу на шкільних лінійках по понеділках. Головний акцент у навчанні робиться на історії РФ та російській мові. З окупованих територій України вже майже 14 тисяч дітей незаконно депортовано до РФ, з яких вдалося повернути лише 125.
Незважаючи на репресії з боку російської окупаційної влади, активісти руху спротиву «Жовта Стрічка» продовжують проводити численні рейди, розклеюючи листівки та малюючи патріотичні графіті.
Більш детальну інформацію з оглядом подій у січні 2023 року зведено у бюлетені «Життя в окупації».
Головні тематики випуску:
– терор російської армії та окупаційних адміністрацій;
– депортація громадян України;
– пропаганда та насильницька русифікація;
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.
Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.