Позиція громадянського суспільства щодо справедливої трансформації шахтарських громад у повоєнному відновленні України

24.01.2023

Повномасшабне вторгнення росії відстрочило плани та стратегії шахтарських громад стосовно справедливої трансформації. Війна підсилює проблеми цих громад: відбувається руйнування критичної інфраструктури, затоплення шахт з усіма супутніми екологічними наслідками на додачу до вже наявних екологічних проблем, спричинених вугільною промисловістю.

Люди вимушені евакуюватися, і невідомо, чи повернуться вони до своїх громад. Проте, справедлива трансформація вугільних міст допоможе створити умови не тільки для післявоєнного зеленого відновлення, а й подальшого сталого економічного та соціального розвитку.

Зокрема, важливо звернути увагу на такі напрямки як енергетика, захист довкілля, економіка, освіта, житлова політика, гендерна рівність та інклюзивність:

– Питання енергетичної безпеки мають бути вирішені не тільки відбудовою інфраструктури, а й зміщенням фокусу на низьковуглецеві та енергоефективні технології, з розвитком розподіленої генерації з відновлюваних джерел енергії.

– Вирішення питань екологічної та техногенної безпеки має передбачати розв’язання проблем, які виникли як унаслідок функціонування вугільної промисловості, так і через руйнування, спричинені військовими діями, а також враховувати вплив на здоров’я населення.

– Відновлення економіки та економічний розвиток шахтарських громад має передбачати диверсифікацію економіки, враховувати особливості та стан громад і сприяти сталому розвитку.

– Освіта для відновлення шахтарських громад має включати реформування системи освіти, профорієнтації, перепрофілювання та підтримки спеціалістів різних вікових груп.

– Важливим є забезпечення житлом та доступ до соціальної інфраструктури, як один з визначальних факторів для визначення можливості проживання на певній території.

– І, нарешті, важливо враховувати аспект гендерної рівності та універсальної доступності у питаннях працевлаштування, освіти, оплати праці тощо.

 

Завантажити документ:

Позиція громадянського суспільства щодо справедливої трансформації шахтарських громад у повоєнному відновленні України_укр

Позиція громадянського суспільства щодо справедливої трансформації шахтарських громад у повоєнному відновленні України_eng

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×