Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях у грудні 2022 року (частина друга)

09.01.2023

ЛОПЦ «Альтернатива» продовжує відстежувати ситуацію на тимчасово непідконтрольній території України внаслідок російської збройної агресії.

В Маріуполі окупанти поступово знищують пам’ятні будівлі, символи міста: зносять майстерню видатного художника Віктора Арнаутова, відому під назвою «Будинок із годинником», Драмтеатр, на який 16 березня було скинуто російські бомби; на місці мурала «Мілана», який став символом трагедії війни та надії на мир та відновлення, з’явилося зображення російського прапора.

Тимчасово окупована частина Запорізької області перетворюється на закриту військову базу.
Тут щодня збільшується кількість російських військових, мобілізованих та найманців. При цьому для прикриття своїх підрозділів російські окупанти часто використовують навчальні заклади.

В захоплених регіонах окупанти намагаються витісняти українську ідентичність: вулицям повертають радянські назви, викладання у школах ведеться за російськими програмами, російський рубль замінює українську гривню. Також колаборанти намагаються ідентифікувати дітей, які навчаються в українських онлайн-школах, перевіряючи смартфони та допитуючи дітей.

Водночас, незважаючи на репресії, фізичний та психологічний тиск з боку окупантів, загальну втому від війни, український опір веде боротьбу з російською окупацією: розповсюджуються проукраїнські листівки, розвішуються жовті стрічки, малюються патріотичні графіті.

Більш детальну інформацію з оглядом подій у період з 16 по 31 грудня 2022 року зведено у бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску:
– терор російської армії та окупаційних адміністрацій;
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– пропаганда та насильницька русифікація;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×