Комбатанти мимоволі

19.12.2022

Починаючи із середини лютого в окремих районах Донецької та Луганської областей відбувається примусова мобілізація місцевого населення. Чоловіків забирають прямо з вулиць або місць їхньої роботи та відправляють у військкомати, звідки вони без медичного обстеження, військової підготовки, відповідного спорядження та достатнього забезпечення вирушають одразу на передову. Серед них – вчителі, шахтарі, працівники заводів, слюсарі, сторожі, сантехніки. Ці «солдати» найгірше за всіх озброєні та навчені, часто їх кидають на передову без бронежилетів та аптечок, у касках 1945 року.

Певна кількість осіб примусово мобілізованих в ОРДЛО потрапляє до українського полону, де окрім іншого полонені дають свідчення щодо обставин потрапляння до лав незаконних збройних формувань та військових підрозділів РФ.

Окупаційні влади т. зв. «ДНР» та «ЛНР» не приховують факти оголошення загальної мобілізації, встановлення кримінальної

відповідальності за ухилення від неї та обмеження виїзду призовників з окупованих територій, що фактично є підтвердженням скоєння відповідного міжнародного злочину, адже примушення громадян до служби у збройних силах окупаційної держави згідно з нормами Римського статуту Міжнародного кримінального суду є воєнним злочином.

Достеменно невідомо, скільки чоловіків з ОРДЛО було насильно мобілізовано на війну з Україною, проте, ймовірно, їх кількість може досягати десятків тисяч.

ЛОПЦ «Альтернатива» за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ  було підготовлено моніторинговий звіт, в якому представлена ситуація навколо порушень прав громадян України, що проживають на окупованих територіях, під час їхньої незаконної мобілізації до збройних формувань т. зв. «ЛНР/ДНР» в розрізі міжнародного та національного законодавства, наведені конкретні факти насильницького відправлення на фронт, неналежного оснащення примусово мобілізованих, зневажливого ставлення до них з боку російського командування, наведена інформація щодо акцій протестів як самих солдатів, так і їхніх родичів.

Публікація доступна в українській та англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×