Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях у листопаді 2022 року (частина друга)

09.12.2022

Звільнені від російських загарбників у листопаді 2022 року території Херсонщини поступово відновлюють життєдіяльність. Запрацювали державні сервіси, банківські установи. До Херсону повертаються національні торгові мережі, а також поштові оператори. Відновлено український мобільний звʼязок. До медичних закладів надходить гуманітарна допомога з боку міжнародних організацій, благодійних фондів, від обласних військових адміністрацій інших регіонів України.

Відступаючи, російські війська завдали значних руйнувань критичній інфраструктурі Херсону. Внаслідок цього стабільне водопостачання в місті все ще відсутнє. Задля забезпечення херсонців питною водою організований її підвіз за графіком. 26 листопада у Херсоні було розпочато подачу електропостачання. Першочергово світло подається на об’єкти критичної інфраструктури міста, надалі – побутовим споживачам.

Стають відомими факти звірств російської армії на звільнених від окупації територіях Херсонщини. Правоохоронці України фіксують воєнні злочини РФ, скоєні проти цивільного населення: вбивства, катівні, тортури.

За інформацією Міністра внутрішніх справ України, у деокупованій Херсонській області вже виявили тіла 63 людей, закатованих окупантами; у листопаді порушено 436 проваджень за результатами виявлення перших ознак воєнних злочинів окупантів.

З настанням холодів загострюється гуманітарна ситуація на територіях, які все ще перебувають під окупацією. В зруйнованих внаслідок бойових дій містах багато будинків все ще не готові до морозів, перебувають без опалення. В деяких школах Маріуполя діти навчаються у верхньому одязі. У населених пунктах на узбережжі Азовського моря, які завжди існували завдяки туризму, наразі складається катастрофічна ситуація з гуманітарним забезпеченням.

На окупованих територіях РФ продовжує мобілізацію місцевого населення. Через велику кількість поранених й загиблих переповнені лікарні та морги. Для цивільного населення окупованих регіонів медичні послуги стають менш доступними.

Водночас опір українців триває. Після визволення Херсона новим центром українського спротиву став Мелітополь Запорізької області. Жителі міста беруть активну участь у русі «Жовта Стрічка», розповсюджують проукраїнські листівки, вішають синьо-жовті стрічки.

ЛОПЦ «Альтернатива» продовжує відстежувати ситуацію на тимчасово непідконтрольній території України внаслідок російської збройної агресії.

Більш детальну інформацію з оглядом подій у період з 16 по 30 листопада 2022 року зведено у бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску:
– відновлення життєдіяльності населених пунктів правобережжя Херсонської області після деокупації;
– терор російської армії та окупаційних адміністрацій;
– гуманітарна ситуація у Маріуполі;
– пропаганда та насильницька русифікація;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×