Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях у листопаді 2022 року (частина перша)

29.11.2022

На початку листопада 2022 року правий берег Дніпра на Херсонщині було звільнено від російських загарбників. З першими новинами про відступ російської армії – у звільнених селах під Херсоном місцеві жителі почали прибирати російську агітацію з білбордів, українські прапори з’являлися у кожному звільненому населеному пункті Херсонської області.

14 листопада у Херсоні відбулася церемонія підняття державного прапора за участі президента України Володимира Зеленського.
Майже одразу після звільнення в регіоні було відновлено роботу українських мобільних операторів, Укрпошти, національних продуктових мереж.

Тікаючи російські військові масово замінували території регіону та адміністративні будівлі Херсону, завдали серйозних руйнувань критичній інфраструктурі, що забезпечує електро-, тепло- та водопостачання, розграбували

місцеві підприємства, комунальні установи. Стають відомими факти знущань та вбивств російськими окупантами цивільного населення.

Зі звільненням Херсонщини рух опору «Жовта Стрічка» зміг розкрити деяку інформацію щодо своєї діяльності. Так, стали відомі імена тих громадян – героїв, які, попри ризик бути закатованим, чинили інформаційний спротив окупантам, розповсюджуючи листівки та жовто-блакитні стрічки.

Водночас на територіях, які все ще залишаються під окупацією, ситуація дедалі погіршується. Перед зимою багато будинків Маріуполя не мають опалення. В Луганській та Донецькій областях тривають фільтраційні заходи проти місцевого населення – громадян, що не пройшли фільтрацію, затримують та вивозять у невідомому напрямку.

У чат-бот «Разом» руху опору «Жовта Стрічка» надходить багато інформації про масове вивезення українських дітей-сиріт до РФ. За їхніми даними тільки за останній місяць окупанти вивезли із тимчасово окупованої Луганської області понад 90 дітей. Всього ж з початку повномасштабного вторгнення, за інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини, депортовано до РФ та на тимчасово окуповані території 10 570 українських дітей.

ЛОПЦ «Альтернатива» продовжує відстежувати ситуацію на тимчасово непідконтрольній території України внаслідок російської збройної агресії. Більш детальну інформацію з оглядом подій у період з 01 по 15 листопада 2022 року зведено у бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску:
– деокупація правого берега Херсонської області
– терор російської армії та окупаційних адміністрацій;
– фільтраційні заходи та депортація громадян України
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– пропаганда та насильницька русифікація;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×