Поїхати не можна залишитися: публікація за матеріалами інтерв’ювання серед цивільного населення Донецької та Луганської областей

16.11.2022

Із 2018 року Святогірська група допомагає доносити голоси людей, постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, до українського політичного керівництва і міжнародної спільноти. Мета – сприяти врегулюванню конфлікту через підтримку реалізації державної політики перехідного правосуддя.

Даною публікацію продовжується висвітлення точки зору людей, які опинилися перед лицем повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Цією роботою Святогірська група має на меті привернути увагу представників української влади до проблем і потреб людей, які живуть на нині окупованих територіях.

Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди були змушені прийняти доленосний вибір: поїхати чи залишитись. В цій публікації проаналізовано фактори, що вплинули на людей у процесі прийняття рішення, а також виклики, що стали для наших респондентів наслідками зробленого вибору. На основі відповідей

респондентів Святогірська група підготувала для представників державної влади і міжнародної спільноти низку рекомендацій – вони допоможуть підтримати постраждалих від збройної агресії Росії.

У липні 2022 року учасники Святогірської групи провели 16 глибинних інтерв’ю з жителями підконтрольних українській владі територій і з людьми з тимчасово окупованих після 24 лютого територiй України.

Хоча дана публікація – не соціологічне дослідження, в процесі збору даних учасники Святогірської групи застосовували соціологічні прийоми глибинного інтерв’ювання респондентів методом «снігової кулі» з намаганням дотримуватись гендерного паритету та інклюзивності. На непідконтрольній Україні території учасники Святогірської групи опитували людей із кола своїх знайомих, які проживають у Сєвєродонецьку, Старобільську, Щасті, Маріуполі. На підконтрольній Україні території інтерв’ю проводилися із внутрішньо переміщеними особами.

Публікація доступна в українській та англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×