Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях в серпні 2022 року (частина перша)

05.09.2022

Шість місяців триває повномасштабне вторгнення військ Російської Федерації на територію України. Під окупацією залишаються населені пункти Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Херсонської, Миколаївської областей та АР Крим.

На захоплених територіях окупаційна влада проводить пропагандистську кампанію, спрямовану на підрив морально-психологічної стійкості проукраїнськи налаштованого населення та розчарування жителів в українській владі. Ведеться активна підготовка до псевдореферендумів щодо приєднання до РФ: організовуються штаби, збираються паспортні дані місцевих мешканців.

У районах, найбільш постраждалих від бойових дій (Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ тощо) погіршується гуманітарна ситуація. Знищена інфраструктура, брак водопостачання, розбита каналізація, відсутність вивозу

сміття призводить до антисанітарії та спалаху інфекційних захворювань. Населення знаходиться під постійним тиском. Ускладнюється проїзд через блокпости на територію України, місцевих підприємців примушують переходити на податкові стандарти згідно із законодавством РФ, тривають викрадення осіб, що не погоджуються співпрацювати із окупантами.

Водночас посилюється опір місцевих активістів та партизанського руху: в окупованих містах розміщуються патріотичні листівки та українська символіка. В серпні у Херсоні було запущено випуск підпільної газети «Голос Партизана».

Факти щодо ситуації на окупованих територіях України, які збирає та досліджує ЛОПЦ «Альтернатива», фіксуються в інформаційному бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску з оглядом подій у період з 01 по 15 серпня:
– російська пропаганда як інструмент тиску на населення;
– підготовка до псевдореферендумів щодо приєднання окупованих регіонів до РФ;
– елементи терору окупаційних адміністрацій;
– мобілізація на захоплених територіях;
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×