Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях в липні 2022 року (частина друга)

20.08.2022

В результаті повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України частина населених пунктів східних та південних регіонів перебуває під тимчасовою окупацією. Загарбницькі дії російських військових супроводжуються спробами розхитати суспільство окупованих областей, розповсюджуючи фальсифіковану інформацію щодо рішень українського уряду та Збройних сил України, обмежуючи доступ до соціальних мереж та пошукової системи Google.

Посилюється тиск на місцеве населення: російські війська перешкоджають виїзду людей із окупованих регіонів, проводять обшуки та затримання. За інформацією звільнених з полону українців, ув’язнені утримуються у надзвичайно важких умовах.

Окупаційна влада намагається збільшити вплив на молодь: у Херсоні випустили «Азбуку Херсона» із спотвореними історичними фактами щодо територіальної приналежності регіону, у Криму ведеться

активна проросійська пропаганда серед студентів, у Маріуполі формуються мілітаризовані дитячі загони. Задля легітимізації тимчасової проросійської влади в липні розпочалась інтенсивна підготовка з проведення псевдореферендумів щодо приєднання окупованих регіонів України до Російської Федерації.

Водночас спостерігається зростання руху опору російським загарбникам: на окупованих територіях розміщуються листівки та українська символіка.

ЛОПЦ «Альтернатива» відстежує та фіксує інформацію щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях. Інформаційний бюлетень «Життя в окупації» з оглядом подій у другій половині липня 2022 року вже доступний для ознайомлення та завантаження.

Головні тематики випуску:
– пропаганда та насильницька русифікація;
– підготовка до псевдореферендумів щодо приєднання окупованих регіонів до РФ;
– елементи терору окупаційних адміністрацій на захоплених територіях;
– фільтраційні табори та депортація громадян України;
– викрадення цивільних осіб;
– гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
– ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
– опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×