Хроніка війни: ситуація на окупованих територіях в липні 2022 року (частина перша)

11.08.2022

Понад п’ять місяців російська влада веде повномасштабну війну проти України, здійснюючи ракетні обстріли всієї території та загарбницькі дії у східних та південних регіонах країни.

ЛОПЦ «Альтернатива» досліджує інформацію щодо ситуації в тимчасово окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Херсонської, Миколаївської областей та Криму.

В захоплених регіонах російські війська продовжують терор щодо громадян України. Фіксуються випадки викрадення та катування людей, пограбування майна. У липні окупаційна влада Херсонської та Запорізької областей видала “укази”, які передбачають примусове видворення з регіонів українців за «екстремістську діяльність» (за перешкоджання роботі «адміністрації», дискредитацію окупаційних «органів влади» та збройних сил РФ, поширення щодо них «завідомо неправдивої» інформації).

РФ продовжує «евакуювати» українське населення: за інформацією представника російської влади, станом на 2 липня з початку війни на територію Росії з України і т.зв. «ЛНР» та «ДНР» було вивезено 2 265 057 осіб, з яких 356 884 – неповнолітні.

В окупованих регіонах стає масштабнішою російська пропаганда: багатотисячними накладами розповсюджуються пропагандистські газети, розміщується зовнішня реклама. У закладах освіти окупаційна влада намагається впровадити російські навчальні програми. Місцеве населення змушують отримувати паспорти РФ через складну гуманітарну ситуацію.

Триває й протистояння українців. Так, у в південних регіонах почав діяти рух опору окупантам “Жовта стрічка”. Зокрема, в Криму активісти розклеюють листівки з фотографіями масового протесту кримчан 26 лютого 2014 року та написами “Крим – це Україна. Ми повертаємось!”, “Час спротиву! Час боротися! Час додому”.

Детальний огляд подій на окупованих територіях у період з 01 по 15 липня 2022 року зведено в інформаційному бюлетені «Життя в окупації».

Головні тематики випуску:
• елементи терору окупаційних адміністрацій на захоплених територіях;
• викрадення цивільних осіб;
• примусова мобілізація на окупованих територіях;
• фільтраційні табори та депортація громадян України;
• пропаганда та насильницька русифікація;
• гуманітарна ситуація в окупованих населених пунктах;
• ситуація в окремих районах Донецької, Луганської областей та Криму;
• опір українців російській окупації.

Матеріали доступні в українській, російській, англійській версіях.

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×