Україна та Міжнародний кримінальний суд: сім років взаємодії

19.01.2022

25 лютого 2014 року Верховна Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду «щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян» на Євромайдані з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. Вже за рік Верховна Рада подала до Суду другу заяву, яка розповсюдила його юрисдикцію на злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні «вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”.

З того моменту Канцелярія Прокурора МКС аналізувала інформацію, яка надходила від урядових і неурядових джерел, аби визначити, чи є підстави ініціювати повне розслідування. 11 грудня 2020 року тодішня Прокурорка МКС оголосила про завершення вивчення ситуації в Україні, встановивши розумні підстави вважати, що широкий спектр злочинів проти людяності та воєнних злочинів було вчинено в Україні.

Хоча з того моменту минуло більше року з моменту заяви Прокурорки, розслідування досі не почалося.

ЛОПЦ «Альтернатива» була випущена публікація, в якій розглянуто, які злочини можуть стати предметом розслідування у МКС, коли і за яких умов таке розслідування може розпочатися, і як українські урядові та неурядові актори взаємодіють з МКС.

Українська версія

Англійська версія

Російська версія

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×