Як дістатися України? Проблеми перетинання КПВВ та російсько-українського кордону

14.01.2022

З введенням карантинних обмежень в березні 2020 року непідконтрольні уряду України території опинилися в ще більшій ізоляції від решти України. На початку карантину контрольні пункти в’їзду-виїзду в Донецькій та Луганській областях призупинили свою діяльність та в подальшому не змогли в повній мірі відновити свою роботу. Кількість перетину лінії розмежування суттєво зменшилася. За даними Державної прикордонної служби України кількість перетину КПВВ впала з 13,961 млн у 2019 році до 555 тисяч за 10 місяців 2021 року.

Для отримання медичної допомоги та соціальних виплат, відвідування родичів, переоформлення документів тощо громадяни України, які проживають на непідконтрольній території, вимушені діставатися контрольованої частини України через російсько-український кордон.

З введенням карантинних обмежень в березні 2020 року непідконтрольні уряду України території опинилися в ще більшій ізоляції від решти України.

Існуючі складнощі з в’їздом на підконтрольну частину громадян України, які проживають на неконтрольованих територіях, сприяють ще більшому їх відриву від українського контексту – правового, інформаційного, адміністративного, освітнього та інших. Зростаюче відчуження мешканців НПУТ від України може значно ускладнити в майбутньому процес реінтеграції.

 

Як в умовах діючих обмежень мешканцям НПУТ потрапити на підконтрольну територію України? З якими викликами вони стикаються при перетині російсько-українського кордону? Як впливає обмеження пересування на цивільне населення? На ці та інші питання дає відповідь публікація ЛОПЦ “Альтернатива” “Як дістатися України? Проблеми перетинання КПВВ та російсько-українського кордону мешканцями непідконтрольних уряду України територій, підготовлена в рамках діяльності платформи CivilM+ за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (українська та англійська версії).

Поділитись у

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×