Чи бути штрафам за перетин російсько-українського кордону?

08.02.2021

На зустрічі в Центрі первинної правової допомоги в місті Лиман, що на Донеччині, під час обговорення питань, пов’язаних із захистом прав осіб, що постраждали внаслідок конфліту, присутні розповіли про вплив пандемії коронавірусу на вільне пересування мешканців ОРДЛО на підконтрольну територію України.

 

Наразі на постійній основі працює лише один КПВВ – в Станиці Луганській Луганської області. Пропуск осіб з боку т.зв. «ДНР» можливий тільки два рази на тиждень і тільки через КПВВ «Оленівка» під Донецьком, який пов’язаний дорожнім коридором з українським КПВВ «Новотроїцьке».

 

У зв’язку з тим, що перетин кордону з боку т.зв. «ДНР» ускладнений, а кордони між так званими республіками «ДНР» і «ЛНР» перекриті, жителі непідконтрольної Донецької області часто змушені їхати в Україну через РФ, фактично не перетинаючи державний українсько-російський кордон з причини його відсутності.

 

Потім люди в’їжджають в Україну через російсько-український кордон на півночі Луганщини (Мілове), де українські прикордонники виписують їм штрафи в 1700 грн. Такі дії створюють додаткові проблеми людям, які не винні в тому, що незаконні збройні формування перекрили всі виїзди з окупованої частини Донбасу.

Під час зустрічі жінка похилого віку, мешканка окупованої Горлівки, продемонструвала винесену відділом прикордонної служби «Мілове» постанову про накладення адміністративного стягнення. Адвокати, що були присутні на заході, повідомили, що з подібною практикою стикаються систематично, і в них напрацьовані механізми відповідного судового оскарження. І хоча суди в таких ситуаціях переважно стають на бік мешканців ОРДЛО, не кожна особа, щодо якої винесена постанова, готова витрачати час, а іноді і кошти, для звернення до судових органів.

 

В грудні 2020 року віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков на прес-конференції в рамках форуму «Схід можливостей» зазначив, що вже почав переговори з главою Держприкордонслужби України Сергієм Дейнеко для зміни поточної ситуації.

Поділитись у

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×