Обговорені механізми співпраці між прокуратурою Донецької області та лопц “Альтернатива”

04.06.2020

3 червня 2020 року, під головуванням заступника прокурора Донецької області Сергія Зайця у режимі відеоконференції проведено робочу зустріч із головою громадської організації «Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива» Валерієм Новиковим.

Участь у заході також взяло керівництво управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Детально обговорено питання обміну інформацією між прокуратурою та громадськістю, напрацювання спільного досвіду в документуванні фактів порушень МГП і реального захисту прав громадян та суспільства від збройної агресії РФ.

Сергій Заєць зазначив, що взаємодія з громадськістю є вкрай важливим елементом роботи прокуратури на вказаному напрямку. Інформація, якою володіють правозахисні організації, може виявитись суттєвим доповненням до матеріалів кримінальних проваджень, які розслідуються наразі за ст. 438 КК України «Порушення законів та звичаїв війни». У подальшому отримані дані можуть бути використані для притягнення осіб, винних у розв’язанні збройного конфлікту на Донбасі, до кримінальної відповідальності як в національних, так і в міжнародних судах.

За результатами заходу визначені головні напрямки подальшої роботи та досягнуто домовленість про розроблення та підписання спільного меморандуму щодо майбутньої співпраці.

За матеріалами прес-служби прокуратури Донецької області

Співпраця

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×