Для україни та Західних Балкан буде створено міжнародну платформу для трансформації вугільних регіон

17.09.2019

13 вересня у Варшаві пройшла конференція щодо європейського досвіду трансформації вугільних регіонів “High Level Policy Talk on Coal Regions in Transition and the Energy Community”.

 

На цьому заході було оголошено про запуск створення окремої Платформи трансформації вугільних регіонів для країн Західних Балкан та України. За взірець буде взято Платформу Європейської комісії, що функціонує для країн ЄС з кінця 2017 року та надає технічну та фінансову підтримку шахтарським регіонам.

 

Подія була організована Секретаріатом Енергетичного співтовариств, Світовим банком та Європейською комісією.

Представники Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області взяли участь у даному заході та мали змогу розповісти про власний досвід об’єднання заради реалізації справедливих структурних перетворень.

 

“Ми вивчали зарубіжний досвід та прийшли до висновку, що треба сьогодні і зараз починати розвивати альтернативи вугіллю. Тому ми, крок за кроком, будуємо це майбутнє разом з громадянами. У них на очах повинні з’явитися нові робочі місця, повинна покращитися екологічна ситуація”, – наголосив під час свого виступу Мирноградський міський голова Олександр Брикалов.

За словами голови Енергетичного співтовариства Янеза Копача, наступними кроками мають стати розроблення карти вугільних регіонів України та Західних Балкан та створення національних “вугільних” платформ всередині країн. Формат Варшавської конференції повинен залишатися на майбутнє, як відкритий майданчик для обміну досвідом.

 

“Інституції ЄС та фінансові установи на кшталт Світового банку зацікавлені у допомозі трансформації шахтарських регіонів, що знаходяться поза Європейським Союзом. Представникам українських вугільних міст надзвичайно важливо бути присутніми на початкових етапах даних процесів, адже це дозволить закріпити за собою статус основних зацікавлених сторін та мати почутим свій голос”, – коментує експерт Екодії Костянтин Криницький.

21 травня 2019 року представники органів місцевої влади та громадянського суспільства Вугледару, Добропілля, Мирнограду, Новогродівки, Покровська та Селидового уклали Меморандум про партнерство і створили Платформу сталого розвитку вугільних міст.

 

Таке об’єднання сприятиме спільній боротьбі задля реалізації принципів сталого розвитку; зміцнення партнерства в рамках соціально-економічного розвитку населених пунктів; трансформації іміджу територій; скорочення викидів парникових газів та підвищенні рівня добробуту населення.

 
 

* за матеріалами ecoaction.org.ua

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×