Українська делегація відвідала зустріч платформи єврокомісії “Трансформація вугільних регіонів”

15.04.2019

З 8 по 9 квітня у м. Брюссель (Бельгія) пройшла четверта зустріч Платформи Європейської Комісії “Трансформація вугільних регіонів” (англ. Coal Regions in Transition Platform). Вперше у ній взяла участь українська делегація з представників керівництва шести шахтарських міст Донецької області.

 

Дана Платформа була створена наприкінці 2017 року та наразі об’єднує 19 регіонів у 7 країнах-членах Європейського Союзу. Її головною метою є фінансова та технічна підтримка шахтарських міст і територій, що роблять кроки на шляху до низьковуглецевої економіки, а також обмін досвідом та реалізація конкретних пілотних проектів на місцях.

 

Так, Олександр Брикалов, міський голова Мирнограду, під час загального пленарного засідання виступив із окремою промовою, де наголосив на проблемах, які наразі постають перед Донбасом, та висловив сподівання, що досвід країн ЄС, які вже пройшли чи тільки починають процеси енергетичного переходу, буде корисним для України.

У свою чергу, Клаус-Дітер Борхардт, заступник Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії з питань енергетики, запевнив, що питання допомоги Україні дійсно стоїть на порядку денному, та обіцяв посприяти тиску на український уряд з метою розробки конкретних програм допомоги вітчизняним вугільним регіонам.

 

Українська делегація також поспілкувалася з представниками новоствореного Секретаріату Платформи та взяла участь у роботі тематичних секцій. Крім цього, 9 квітня відбулася зустріч із Романом Андараком, заступником Представника України при ЄС. Ключовими питаннями зустрічі були допомога у донесенні результатів роботи Платформи до національних органів влади та потенційна співпраця з регіонами ЄС, які постають перед схожими викликами.

 

У рамках проекту “Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу” представники органів місцевої влади та громадянського суспільства Вугледару, Добропілля, Мирнограду, Новогродівки, Покровська та Селидового наразі планують формальне об’єднання та готують Меморандум про партнерство задля розробки стратегічних підходів впровадження справедливих структурних перетворень. Цей проект реалізується спільними зусиллями ГО “Екодія”, Луганського обласного правозахисного центру “Альтернатива” та німецької неурядової організації Germanwatch.

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×