Звернення CIVILM+ у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройного конфлікту в україні

20.02.2019

19 лютого 2019 року у Верховній Раді України відбулось засідання у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройного конфлікту в Україні. Тривалість та масштабність конфлікту давно поставили проблему його врегулювання до порядку денного Європейського Союзу, Ради Європи та чисельних міжнародних інституцій. З цих причин в засіданні взяли участь Президент Європейської Ради Дональд Туск, народні депутати, керівництво Кабінету Міністрів України, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

 

Громадянське суспільство європейських країн також не стоїть осторонь і активно працює в правозахисній, миротворчій та гуманітарній сферах над вирішенням проблем, пов’язаних зі збройним конфліктом. При цьому широко використовується можливість впливу акторів громадянського суспільства на формування рекомендацій і практичну підтримку з питань вирішення конфлікту на сході України – цей потенціал можна і потрібно розвивати далі.

 

Акцентуючи увагу на ролі громадськості в миротворчих процесах, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) звернулась до учасників і гостей засідання від імені міжнародної платформи громадянського суспільства CivilM+, яка була створена з метою сприяння вирішенню конфлікту на сході України і об’єднує неурядові організації України, Польщі, Німеччини, Росії, Франції та інших держав Європи.

 

Учасників платформи CivilM+ об’єднує мета відновлення Донбасу як мирного, інтегрованого та розвиненого регіону демократичної України. Учасники СivilM+ мають величезний досвід роботи з питань, пов’язаних з дозволом і подоланням наслідків конфлікту в таких сферах, як захист жертв конфлікту, документація порушень прав людини та воєнних злочинів в зоні конфлікту, розвиток освітніх і діалогових ініціатив, протидія мови ворожнечі і пропаганді війни, робота по встановленню історичної правди та ін. Експертні висновки учасників платформи ґрунтуються на поєднанні різних підходів і перспектив – у цьому полягає важлива особливість СivilM+.

 

Взаємодія громадянського суспільства та державних структур підвищує шанс успішного розвитку і здійснення заходів, спрямованих на відновлення стабільного і довгострокового миру. Саме тому ми звертаємося до представників українських державних структур і парламентаріїв з наступними пропозиціями:

  • Підвищити рівень залученості громадянського суспільства в процеси дипломатичного врегулювання конфлікту, наприклад, на стадії розробки заходів і підходів, здатних конструктивно вплинути на пошук рішень, що усувають перешкоди для відновлення миру, розвиток розуміння процесів і прийнятих політичних рішень в суспільстві, здатності до конструктивного діалогу бачення можливостей, а також виконання досягнутих домовленостей.
  • Розширити діалогові формати на рівні експертів з метою гармонійного імплементації міжнародного досвіду в сфері перехідного правосуддя, його законодавчого закріплення як інструменту подолання наслідків збройного конфлікту.
  • Почати спільну з неурядовим сектором розробку державної стратегії, спрямовану на комплексну і неупереджену роботу з причинами і наслідками конфлікту з урахуванням юридичних, соціально-економічних, історичних та інших аспектів.
  • Посилити роботу по відновленню і розвитку регіону конфлікту і реінтеграції населення регіону в українському співтоваристві.

 

Ми впевнені, що саме залучення багатостороннього практичного досвіду і знань, якими володіють експерти громадянського суспільства, які працюють безпосередньо в регіоні і за темами конфлікту, а також творчого потенціалу громадських активістів, може сприяти здійсненню реформ в Україні з фокусом на суспільний діалог, інтеграцію українського суспільства, відновлення прав жертв конфлікту, роботу з пам’яттю, максимальне запобігання повторенню збройного конфлікту в майбутньому.

 

Розуміючи всю складність впровадження «людського виміру» в засади політики, міжнародна платформа громадянського суспільства CivilM+ по врегулюванню конфлікту на сході України наголошує на своїй готовності до тривалої і відкритої роботи, спираючись на синергію громадянського суспільства країн єдиного Європейського простору.

 

Міжнародна платформа громадянського суспільства CivilM+

Поділитись у

    *Натискаючи на кнопку, Ви, автоматично погоджуєтеся з Умовами використання сайту
    ×